Girls Swim and Dive Team

2017 GIRLS SWIM & DIVE TEAM
NAME GRADE SWIMMING INFO
Izabella Brewton 9 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Katia Brown  9 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Tatiana Brown 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Storm Swim Club
Awards/Accolades:
Elizabeth Camp 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
 Ashleigh Churchill 9 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Ponte Vedra YMCA Flyers
Awards/Accolades:
Isabella DiStefano 9 Favorite Dive: Back 1-1/2 Dive
USS/AAU/YMCA Team: Atlantic Coast Diving
Awards/Accolades: 2017&16′ Most Valuable Diver, 2017&16′ USA Zones Qualifier, 2012-2017 AAU National Qualifier, 2016 – 12th AAU National 1 meter, 2017 – 13th AAU 3 meter.
Lauren Donalson 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
 Alexandra Fentress 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Emma Geiger 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Tahlia Hedrick 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
Logan Henley 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
 Gabriella Hert 12 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
Natalie Hert 10 Favorite Stroke(s): Freestyle, Butterfly
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades: 2016 District Championship Team, 2016 Regional Championship Team
 Emery Iannone 12 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Amelia Kondal 9 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
Lauren Krejci 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
Roxanne Lamarre 12 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Lilly McCabe 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Ponte Vedra YMCA Flyers
Awards/Accolades:
 Hannah Miller 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Kaley Mitchell 9 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Mia Naaktgeboren 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Ciara O’Donohoe 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Phoebe Oake 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
Emily Olive 9 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Kasey Parrales 12 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Grace Rathjen 9 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
Lexi Smith 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades:
Nicole Sowell 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Bolles Swim Team
Awards/Accolades:
Summer Stanfield 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Storm Swim Team
Awards/Accolades:
Amelia Tayag 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Storm Swim Team
Awards/Accolades:
Kalyn Wellesley 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Hanna Wienecke 11 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team:
Awards/Accolades:
Yvette Zerry 10 Favorite Stroke(s):
USS/AAU/YMCA Team: Loggerhead Aquatic Club
Awards/Accolades: